standard-title Przemysł Spożywczy

Przemysł Spożywczy

Worki z folii jednowarstwowej LDPE i próżniowej PA/PE

Produkujemy bardzo szeroką gamę worków do art. spożywczych. Dzielimy je na dwa rodzaje według zastosowanej folii oraz oczekiwanego rezultatu dla pakowanego produktu. Worki z folii jednowarstwowej LDPE stosowane są do zabezpieczania produktów w czasie transportu i składowania, chroniąc przed kurzem i zabrudzeniem, a także promieniowaniem UV. Worki z folii próżniowej PA/PE dodatkowo stanowią barierę przed oddziaływaniem powietrza i przedłużają trwałość produktów.

Foliowe worki dla przemysłu spożywczego

W galerii prezentujemy przykładowe zastosowania worków do art.spożywczych, zarówno LDPE jak i próżniowych PA/PE.

Znajdują one zastosowanie jako opakowanie do: mięsa, wędlin, ryb i owoców morza, serów i nabiału, bakalii, pieczywa, art. sypkich, warzyw i owoców itp. Tabela zawiera kilka przykładowych rodzajów, rozmiarów , grubości worków, a co za tym idzie minimalnych partii indywidualnych zamówień produkcyjnych. Poniżej obrazujemy konkretne przykłady dla: 1) Folii jednowarstwowej LDPE, 2) Folii próżniowej PA/PE, 3) Folii na przekładki, do zastosowań zarówno przemysłowych i spożywczych.

Przykładowe opakowania

LP Rodzaj
folii
Grubość
μm
Kolor
folii
Szerokość
mm
Długość
mm
Minimalne
zamówienie
1. LDPE 20 przezroczysta 200 450 10 000
2 LDPE 25 niebieska 1000 600 5 000
3 LDPE 40 niebieska 700 500 5 000
4 PA/PE 70 przezroczysta 150 250 5 000
5 PA/PE 70 przezroczysta 250 350 3 000
6 PA/PE 90 niebieska 500 600 2 000

Worki z folii jednowarstwowej LDPE

Miękka folia LDPE o dużej przezroczystości i elastyczności stanowi doskonałe opakowanie i zabezpieczenie dla art. spożywczych na czas transportu oraz magazynowania.

Worki spożywcze z folii LDPE

Folia LDPE jest to folia polietylenowa , która cechuje się wysoką trwałością – jest miękka i elastyczna, dzięki czemu nie ulega łatwemu uszkodzeniu. Stąd jest to materiał chętnie wykorzystywany niemalże w każdej gałęzi przemysłu, w tym także w przemyśle spożywczym. Stanowi mocne i tanie zabezpieczenie nie tylko dla samych produktów, ale także jako opakowanie zbiorcze, wyściółka do kartonów i palet. Worki z folii LDPE spełniają normy w zakresie dopuszczenia do kontaktu z żywnością.

schematy konstrukcji worków
Schemat konstrukcji worka Schemat konstrukcji worka

 

Worki spożywcze LDPE - zastosowanie

Worki wykonywane są z różnej grubości folii, w zależności od rodzaju pakowanego produktu, oraz potrzeb klienta, w przedziale od 20 do 140um. Znajdują one zastosowanie jako opakowanie dla artykułów spożywczych nie wymagających próżniowego zamknięcia. Folia występuje jako bezbarwna, transparentna, a także wybarwiona na dowolny kolor. W procesie tłoczenia folii, w miarę potrzeby i wymagań klienta stosujemy również dodatek z barierą UV i do mrożenia.

Worki LDPE wykorzystujemy dla:

  • wyrobów mięsnych i wędliniarskich
  • wyrobów piekarniczych i cukierniczych
  • warzyw i owoców
  • artykułów sypkich - mąki, kasze itp
  • bakalii
  • używek - kawy, herbaty

jako opakowanie bezpośrednie, ale także jako zbiorcze i wyściółka do kartonów na czas przechowywania i mrożenia produktów. Na zamówienie wykonujemy nadruki na workach.

Worki i rolki z folii próżniowej PA/PE

Stosując opakowania próżniowe w skuteczny sposób utrzymujemy świeżość produktów kilkakrotnie przedłużając ich termin przydatności do spożycia, bez stosowania konserwantów i środków chemicznych.
Ładowanie…

Opakowania spożywcze z folii próżniowej PA/PE

Worki wykonane z próżniowej folii PA/PE do zastosowania na automatach pakujących i pakowarkach próżniowych. Opakowania z folii próżniowej zapewniają pakowanym produktom zachowanie ich smaku, właściwości i aromatu. Zastosowanie opakowań próżniowych chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, w tym powietrza, które jest główną przyczyną psucia się żywności. W znacznym stopniu, kilkakrotnie przedłuża świeżość produktów i termin przydatności do spożycia, bez konieczności stosowania środków chemicznych. Zwiększa się również estetyka oraz łatwość przechowywania i transportu zapakowanych produktów. Doskonałe opakowanie dla: mięs i wędlin, serów, warzyw, ryb i owoców morza, bakalii.

Do produkcji worków stosujemy folie o różnej grubości od 60-200 um, w zależności od potrzeb klienta i rodzaju pakowanych produktów. Na zlecenie wykonujemy nadruk na workach według projektu klienta

schematy konstrukcji worków
Schemat konstrukcji worka Schemat konstrukcji worka

 

Folia spożywcza PA/PE w rolkach

Folia PA/PE stosowana jako opakowanie artykułów spożywczych, posiadająca atesty do kontaktu z żywnością. Folia przeznaczona do pakowania na automatach termoformujących. Posiadamy w ofercie folię w formie taśmy o grubościach 120um, 150um, 170um, 230um, w szerokościach: 423mm, 358mm, 322mm oraz innych, dowolnych, konfekcjonowaną w rolkach po około 25kg.

W ofercie posiadamy także folię PA/PE, OPA/PE, PET/PE do pakowania na maszynach typu Flow Pack i automatach pionowych, w grubościach 40-70um. Szerokość i nawoje folii dowolne, dostosowane do potrzeb klienta. Możliwość wykonania nadruku Flexo lub nadruku międzywarstwowego. Oferta obejmuje także folie barierowe do przykrywania tacek w wersji łatwootwieralnej-PEEL.

schemat folii
Schemat konstrukcji worka

 

Przekładki foliowe produktów spożywczych i przemysłowych

Szeroki asortyment przekładek z folii PA/PE, LDPE, o różnej grubości i wielkość do oddzielenia pojedyńczych produktów lub ich całych warstw w kartonie lub na palecie.

Przekładki dla przemysłu spożywczego

Przedstawiamy szeroką gamę przekładek mających zastosowanie w przemyśle spożywczym, w celu oddzielenia od siebie pojedyńczych partii towaru, a także całych warstw w kartonie lub na palecie. Przekładki wykorzystuje się jako warstwę ochronną pomiędzy produktami na czas przechowywania, mrożenia i transportu. W zależności od rodzaju towaru i przeznaczenia posiadamy w ofercie przekładki z folii w różnych grubościach (20-200um) i rozmiarach.

W celu zabezpieczenia produktu w kartonie proponujemy przekładki w formie arkusza, ale także w formie worka. Jest to prosty, a zarazem skuteczny sposób na zabezpieczenie naszych towarów.

Ładowanie…

Przekładki - pakowanie, magazyn, transport

W celu utrzymania wysokiej jakości towarów w czasie transportu przygotowujemy przekładki z grubej folii w formie arkuszy do wyścielania palet. Pomagają one we właściwym ułożeniu produktów na palecie, zabezpieczając je przed przesuwaniem i uszkodzeniem. Wykorzystywane również dla osłony artykułów spożywczych o nieregularnych kształtach.

Zastosowanie: wyścielanie palet, przykrycie towarów, oddzielenie kolejnych warstw

  • Grubość stosowanej folii do 200um
  • max wielkość arkusza - 1400x1600mm
  • w formie taśmy na rolce, półrękawa, max szerokość -1400mm

Nadruki na folii kolorowej i przezroczystej

Stawiamy na wysoką jakość i kompleksowość naszych usług w zakresie przygotowania i wykonania nadruku. Od pomysłu, projektu, wykonania matryc po nadruk na gotowych opakowaniach.

1

  Projekty graficzne

Nadruk wykonujemy według projektu dołączonego przez klienta. W przypadku jego braku opracujemy projekty nadruku zgodnie z wymaganiami i potrzebami klienta, dostosowane do konkretnego produktu.

2

  Wykonanie matryc

W oparciu o przygotowany projekt wykonujemy matryce, będące precyzyjnym odwzorowaniem opracowanego projektu, z dokładnym zachowaniem wszystkich ustalonych warunków i kolorów.

3

  Nadruk całopowierzchniowy

Nadruk wykonany na całej powierzchni worka lub folii próżniowej w dowolnym kolorze. Możliwe jest dodatkowe zastosowanie bariery UV w celu ochrony produktu przed promieniowaniem.

Kolorowe nadruki na folii kolorowej i przezroczystej

4

  Nadruk tapetowy

Nadruk wykonywany na wszystkich grubościach i rodzajach folii. Pozbawiony jest konkretnego umiejscowienia nadruku względem zgrzewu, co umożliwia przygotowanie worków w dowolnych rozmiarach.

5

  Nadruk pozycjonowany

Nadruk wykonywany na wszystkich grubościach i rodzajach folii. Wymaga stałego ulokowania nadruku względem zgrzewu, dlatego przypisany jest do konkretnego rozmiaru worka lub folii.

6

  Nadruk międzywarstwowy

Stosowany na wszystkich grubościach folii wielowarstwowej. Nadruk wykonywany jest między warstwami folii,dzięki czemu wzrasta estetyka nadruku oraz jest on zabezpieczony przed uszkodzeniami w procesie pakowania, przechowywania i transportu.

Od góry
Ładowanie…
Od góry
Reklamy  |  Informacje: Brak utworzonych elementów, dodaj kilka.

Dodaj komentarz

Zapytaj o produkty !